ერწოს დამშრობი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
თიანეთის მუნიციპალიტეტში ერწოს დამშრობი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. პროექტს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ახორციელებს.
სამუშაოების ფარგლებში გაიწმინდა მდინარე აძიძის კალაპოტი და მისი შენაკადები საერთო სიგრძით 17 კილომეტრი. წლის ბოლომდე დაგეგმილია 10-12 კილომეტრის გაწმენდა. პროექტის სრულად განხორციელების შემდეგ, თიანეთის მუნიციპალიტეტის 14 სოფლის მოსახლეობა 3000 ჰექტარი მიწის ფართობის სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულებით გამოყენებას შეძლებს.
2013 წლიდან დღემდე მცხეთა-მთიანეთის რეგიონში განხორციელდა სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 12 სარეაბილიტაციო პროექტი. შედეგად, რეგიონში წყალუზრუნველყოფილი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი 9595 ჰექტრამდე, ხოლო დრენირებული მიწის ფართობი 2900 ჰექტარმდე გაიზარდა.

Rehabilitation of Ertso drainage scheme is underway
Rehabilitation of Ertso drainage scheme in Tianeti municipality is underway. The project is being implemented by “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Agriculture. Within the works riverbed of the River Adzidzi and its tributaries with total length of 17 km has been cleaned. Cleaning of 10-12 km is scheduled by the end of the year. Full implementation of the project will enable population of 14 villages of Tianeti municipality to use 3000 ha of land area for agricultural purpose.
Since 2013 up to-date total of 12 rehabilitation projects of amelioration infrastructure have been implemented in Mtskheta-Mtianeti region. As a result area of water supplied land has increased up to 9595 ha in the region, while drained land area has reached 2900 ha.