სიონის მაგისტრალური არხის გაწმენდითი სამუშაოები დასრულდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგების ღონისძიებებს უწყვეტ რეჟიმში ახორციელებს. კასპის მუნიციპალიტეტში სიონის მაგისტრალური არხის სათავე ნაგებობის წმენდა-მოწესრიგების სამუშაოები განხორციელდა.
ბუჩქნარისა და ნატანი მასისგან გაიწმინდა არხის 3000 მეტრი სიგრძის მონაკვეთი, ასევე მდინარე თეძამზე არსებული სათავე ნაგებობა, რომელიც სარწყავი წყლით კასპის მუნიციპალიტეტის 10 სოფელს ემსახურება.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, სიონისა და წაბლას მაგისტრალური არხები უდანაკარგოდ მიიღებენ სარწყავ წყალს და შესაბამისად, კასპის მუნიციპალიტეტის 230 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე სამელიორაციო მომსახურება გაუმჯობესდება.
შიდა ქართლის რეგიონში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 6 სარეაბილიტაციო პროექტი მიმდინარეობს. შედეგად, წყალუზრუნველყოფა 11,870 ჰექტარ სავარგულზე გაუმჯობესდება.

Cleaning Works of the Sioni Main Canal have been Completed
"Georgian Amelioration" LTD of The Ministry of Environmental Protection and Agriculture is continuously implementing alignment measures of the amelioration infrastructure. Cleaning and alignment works of the headwork of the Sioni Main Canal have been carried out in Kaspi Municipality. A stretch of the canal, with  a length of 3000 meters, has been cleaned from brushes and alluvion, as well as the headwork on the River Tedzami, which supplies irrigation water to 10 villages in Kaspi Municipality. As a result of the carried out works, the Sioni and the Tsabla main canals will receive irrigation water without loss, and accordingly, amelioration services will be improved on 230 hectares of agricultural land area in Kaspi Municipality.
6 rehabilitation projects of amelioration infrastructure are underway in Shida Kartli region. As a result, water supply will be improved on 11,870 hectares of land plots.