საქართველოს მელიორაციაში სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს
შპს ,,საქართველოს მელიორაციაში“ საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აგრარული მეცნიერებების და ბიოსისტემების ინჟინერინგის ფაკულტეტის - აგროინჟინერია, ნიადაგის და წყლის სპეციალობა, სტუდენტებმა სტაჟირება გაიარეს.
ორი თვის განმავლობაში, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ, კომპანიის რეგიონულ სერვისცენტრებსა და სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის ობიექტებზე მუშაობის სპეციფიკას გაცნობოდნენ.
სტაჟირების პროგრამა მიზნად ისახავდა სოფლის მეურნეობის დარგში ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების მომზადების მხარდაჭერას, პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.
კომპანიაში გამართულ შეხვედრაზე სტუდენტებმა სტაჟირების შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარმოადგინეს, რის შემდეგაც სერტიფიკატები გადაეცათ.

Students with the spatiality of agro-engineering, soil and water, of the Faculty of Agricultural Sciences and Biosystems Engineering of the Technical University of Georgia, completed a job training at "Georgian Amelioration" LTD.
During two months, the students had the opportunity to get acquainted with the work specifics at the company's regional service centers and amelioration infrastructure facilities.
The job training program was aimed at supporting young qualified personnel training in the field of agriculture, developing practical skills, and promoting professional development.
At the meeting held in the company, the students gave a summary presentation of the job training, after which they were handed over certificates.