სოფელ შიბლიანში მიმდინარე სამელიორაციო სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში 100 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე სარწყავი წყლის მიწოდების გასაუმჯობესებლად, შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის მარცხენა მაგისტრალური არხის წყალგამანაწილებლის აღდგენით სამუშაოებს ატარებს.
სოფელ შიბლიანის ტერიტორიაზე მოეწყო 800 მეტრი სიგრძის დახურული ქსელი, გამანაწილებელი ჭები და სარეგულაციო კვანძები.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, წყალუზრუნველყოფა გაუმჯობესდება საგარეჯოსა და გურჯაანის მუნიციპალიტეტების სოფლების - შიბლიანის, ზემო კაჭრეთისა და ჯიმითის 100 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე; შემცირდება წყლის დანაკარგი; ზედაპირულად წყლის დინებისგან სავარგულების დაჭაობების საფრთხე აღარ იარსებებს.

The ongoing reclamation works in the village of Shibliani are at the completion phase
In order to improve irrigation water supply on 100 hectares of agricultural land in Sagarejo Municipality, "Georgian Amelioration" Ltd is carrying out restoration works on the distributaries of the Kvemo Samgori irrigation system left main canal.
An 800 meter length of closed network, distribution wells and regulatory junctions have been set up in the village of Shibliani.
As a result of the carryied out works, water supply will be improved on 100 hectares of agricultural land area in the villages of Sagarejo and Gurjaani municipalities - Shibliani, Zemo Kachreti and Jimiti; water loss will be reduced; There will be no longer a danger of land plots swamp from surface water flows.