ჭალადიდის დამშრობი მასივის გაწმენდითი სამუშაოები მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნებობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ სამელიორაციო-ინფრასტრუქტურულ პროექტებს ქვეყნის მასშტაბით უწყვეტ რეჟიმში ახორციელებს.
ხობის მუნიციპალიტეტში დამშრობ სისტემას რეაბილიტაცია უტარდება.
სარემონტო-საექსპლუატაციო ღონისძიებები ჭალადიდის დამშრობ მასივზე მიმდინარეობს.
სოფელ ქვალონში ხე-მცენარეებისა და ნატანი მასისგან ჯამში 7,5 კმ სიგრძის სხვადასხვა კატეგორიის შემკრები და კოლექტორული არხები იწმინდება.
ჩატარებული სამუშაოები მუნიციპალიტეტში 100 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ფართობზე სადრენაჟე მომსახურებას აღადგენს.
დამშრობ ქსელზე მიმდინარე სამუშაოები, რომელსაც კომპანია საკუთარი ძალებით ახორციელებს ივნისში დასრულდება.

"Georgian Amelioration" Ltd of The Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia implements reclamation-infrastructural projects throughout the country on a continuous mode.
The drainage system is being rehabilitated in Khobi municipality.
Repair-operation measures are underway on the Chaladidi drainage massif.
In the village of Kvaloni, totally a 7.5 km length of different collectors and collector canals are being cleaned from trees, plants and sediments.
Works carried out restore drainage services on 100 hectares of agricultural land area in the municipality.
The ongoing works on the drainage network, which the company is carrying out on its own, will be completed in June.