საქართველოს მელიორაციაში სტუდენტთა სტაჟირება ჩატარდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს ,,საქართველოს მელიორაციაში“ სტუდენტთა სტაჟირება ჩატარდა, რომელიც საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აგრარულ მეცნიერებათა და ბიოსისტემების ინჟინერიის ფაკულტეტის რვა სტუდენტმა გაიარა.
სამი თვის განმავლობაში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში კომპანიის სერვისცენტრებში და სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის ობიექტებზე სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ დასწრებოდნენ სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის საექსპლუატაციო სამუშაოებს.
პროგრამა მიზნად ისახავდა სოფლის მეურნეობის დარგში კვალიფიციური კადრების მომზადებას, მათი პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებასა და პროფესიული განვითარების ხელშეწყობას.
კომპანიაში გამართულ შეხვედრაზე სტუდენტებმა სტაჟირების შემაჯამებელი პრეზენტაცია წარმოადგინეს, რის შემდეგაც მათ სერტიფიკატები შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალურმა დირექტორმა, დავით წითლიძემ გადასცა. ღონისძიებას კომპანიის სხვადასხვა სამსახურების უფროსები და ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებელები ესწრებოდნენ.
შპს „საქართველოს მელიორაცია“ გეგმავს მომავალშიც შესთავაზოს სტუდენტებს კომპანიაში სტაჟირების გავლა, რათა მელიორაციის დარგის მოტივირებული და კომპეტენტური ახალგაზრდა სპეციალისტების რესურსით შევსებას შეუწყოს ხელი.

Students training course was held in “Georgian Amelioration” ltd
Training course was held in “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Environment Protection and Agriculture, engaging 8 students of the Faculty of Agrarian Sciences and Biosystems Engineering of Georgian Technical University.
For three months, the students were able to attend operation activities on amelioration infrastructural items ad service centers of the company in various regions of Georgia.
The program aimed at training of qualified staff in the field of agriculture, developing their practical skills and promoting professional development.
At the meeting held in the company the students presented a wrap up presentation. At the end they were awarded with certificates by David Tsitlidze- General Director of “Georgian Amelioration” ltd. Heads of various departments of the company and professors of the Technical University attended the event.
“Georgian Amelioration” ltd intends to offer students training courses in future in order to support the recruitment of motivated and competent young specialists in the field.