გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ტურნირის გამარჯვებული მინი-ფეხბურთში შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გუნდი გახდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ტურნირის გამარჯვებული მინი-ფეხბურთში შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გუნდი გახდა.
ტურნირის ფინალში ერთმანეთს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ და ეროვნული სატყეო სააგენტოს გუნდები შეხვდნენ. შეხვედრის ძირითადი დრო გუნდებმა ფრედ 1:1 დაასრულეს, ხოლო დამატებითი ტაიმების დროს საქართველოს მელიორაციის გუნდმა გამარჯვების მოპოვება შეძლო და შეხვედრაც ანგარიშით 2:1 დასრულდა.
ტურნირის მეორე ადგილზე ეროვნული სატყეო სააგენტოს გუნდი, ხოლო მესამე ადგილზე გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის გუნდი გავიდა.
გამარჯვებულ გუნდებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს თასი და მედლები გადაეცათ.
მატჩს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე იური ნოზაძე, შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი დავით წითლიძე, სატყეო სააგენტოს უფროსი არჩილ ნიკოლეიშვილი, სხვადასხვა სამსახურების ხელმძღვანელი პირები და თანამშრომლები ესწრებოდნენ.
ტურნირი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ინიციატივით, სამინისტროს დაქვემდებარებული უწყებების გუნდებს შორის 2019 წლის 2 დეკემბრიდან მიმდინარეობდა.

Georgian Amelioration” team became the winner of mini-football tournament of the Ministry of Environment Protection and Agriculture
The team of “Georgian Amelioration” ltd became the winner of mini-football tournament of the Ministry of Environment Protection and Agriculture.
In the final match the teams of “Georgian Amelioration” ltd and National Forestry Agency met. The main time finished with the score 1:1, while during extra time the team of “Georgian Amelioration” ltd made it available to win 2:1.
National Forestry Agency became the second place winner, while the team of the Environment Supervision Department took the third place.
The winners were awarded with cups and medals by the Ministry of Environment Protection and Agriculture.
The match was attended by Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture- Iuri Nozadze, General Director of “Georgian Amelioration” Ltd -David Tsitlidze, Head of Forestry Agency -Archil Nikoleishvili, officials and employees of various departments.
The tournament between the teams of subordinate divisions of the Ministry started on December 2, 2019 at the initiative of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia.