სოფელ ფცის მოსახლეობას ირიგაციის თანამედროვე მეთოდები გააცნეს
ირიგაციის თანამედროვე მეთოდების გავრცელების ხელშეწყობის მიზნით, საინფორმაციო კამპანია გრძელდება. ამჯერად შეხვედრა ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელ ფცაში გაიმართა. სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ წარმომადგენლებმა ადგილობრივ ფერმერებს წვეთური და დაწვიმებითი ირიგაციის მეთოდების შესახებ დეტალური პრეზენტაცია წარუდგინეს და მის უპირატესობაზე მიაწოდეს ინფორმაცია.
ირიგაციის ეს მეთოდი მორწყვის ტრადიციულ, მიგდებით მორწყვის წესზე ბევრად მომგებიანია, ვინაიდან ელექტროენერგიის, წყლის და სასუქის ორჯერ ნაკლებ რესურსს საჭიროებს და მნიშვნელოვნად ზრდის მოსავლიანობას.
შეხვედრა, რომელსაც შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი ლევან დვალი, შპს „საქართველოს მელიორაციის“ შიდა ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის დირექტორი ვახტანგ გარდაფხაძე, ადგილობრივი მოსახლეობა და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის აგროინჟინერიის ფაკულტეტის სტუდენტები დაესწრნენ.

Modern irrigation methods were introduced to the population of the village Ptsi
For facilitation to the expansion of modern irrigation technologies, information campaign is continued. Another meeting was held in the village Ptsi, Kareli municipality. Representatives of “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Agriculture made detail presentation for local farmers on drip and sprinkler irrigation methods and their advantages.
This method of irrigation is much more profitable than the traditional flooding method, as it requires twice as little el. energy, water and fertilizers and significantly increases yield.
Levan Dvali-General Director of Georgian Amelioration” ltd, Vakhtang Gardapkhadze-Director of Shida Kartli and Samtskhe-Javakheti region of “Georgian Amelioration” ltd, local farmers and students of Agro-engineering faculty of Georgian Technical University attended the meeting.