შპს „საქართველოს მელიორაციას“ ახალი ხელმძღვანელი ჰყავს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაციას“ დღეიდან ოთარ შამუგია უხელმძღვანელებს. ახალი გენერალური დირექტორი უწყების თანამშრომლებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა წარუდგინა.
ოთარ შამუგია დღემდე გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ააიპ სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს დირექტორის მოადგილე იყო. პროფესიით ეკონომისტი წლების განმავლობაში სოფლის მეურნეობის სამინისტროს საფინანსო-ეკონომიკურ დეპარტამენტს ხელმძღვანელობდა. ოთარ შამუგია სხვადასხვა დროს საფინანსო საქმიანობით იყო დაკავებული სახელმწიფო და კერძო სტრუქტურებში.

New Head of “Georgian Amelioration” ltd
Otar Shamugia shall lead “Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Environment Protection and Agriculture from today. Levan Davitashvili-Minister of Environment Protection and Agriculture has presented the new General Director to the company employees.
Up to date, Otar Shamugia has occupied the position of Deputy Director of Agricultural Projects Management Agency (Non-entrepreneurial (Non-commercial) Legal Entity) of the Ministry of Environment Protection and Agriculture. As an economist by profession, he was leading Financial-Economic Department of the Ministry of Agriculture for several years. Otar Shamugia used to manage financial activities in public and private sectors at different time.