მდინარე რიონის სარეგულაციო ჰიდროკვანძის რეაბილიტაცია
ქ. ფოთთან, მდინარე რიონის სარეგულაციო ჰიდროკვანძის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. სამუშაოებს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ ხელმძღვანელობა ადგილზე გაეცნო.
აღდგენითი სამუშაოები უტარდება სარეგულაციო ჰიდროკვანძს, რომელიც კაშხლისა და რაბრეგულატორისგან შედგება; იცვლება ამორტიზებული ელექტრომექანიკური მოწყობილობები.
მდინარე რიონის სარეგულაციო ჰიდროკვანძის მწყობრში მოყვანის შემდეგ, სარემონტო სამუშაოები ჩაუტარდება დამხმარე ნაგებობებს და კეთილმოეწყობა მიმდებარე ტერიტორია.
სრულდება ყველა საჭირო სამუშაო იმისათვის, რომ, შესაძლო წყალდიდობის შემთხვევაში, ნაგებობა მზად იყოს, გაატაროს წყლის მაქსიმალური მოცულობა და ქ. ფოთისა და ხობის მუნიციპალიტეტის სოფლები და სასოფლო-სამეურნეო ფართობები არ დაიტბოროს.

Rehabilitation of regulation hydro unit of The River Rioni
Rehabilitation of Regulation Hydro unit of The River Rioni is underway near the city of Poti. The works were acquainted with the management of "Georgian Amelioration" LTD under the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia.
Rehabilitation works are carried out for regulatory hydro unit, which consists of dam and cross-regulator; damaged electromechanical devices are replaced.
After the arrangement of the river Rioni Regulation Hydro unit, repair works will be provided to secondary structures and the surrounding area will be arranged.
All the necessary works are underway and in case of possible flooding, the structure will be ready to carry the maximum amount of water, so that villages and agricultural areas of the city of Poti and Khobi municipality will not be flooded.