სასოფლო-სამეურნეო გამოფენა 2014
19-21 ნოემბერს, საგამოფენო ცენტრ ,,ექსპო ჯორჯიაში“ კავკასიაში ყველაზე მასშტაბური სოფლის მეურნეობისა და კვების მრეწველობის რიგით მე-14 გამოფენა გაიმართა.
გამოფენის მონაწილეთა შორის წელს პირველად სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სისტემაში შემავალი ყველა უწყება, მათ შორის, „საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანიაც“ მონაწილეობდა, რამაც დაინტერესებულ პირებს საშუალება მისცა გაცნობოდნენ კომპანიის აქტივობებს და მომავალ პროექტებს.
კომპანიის დირექტორმა, ლევან დვალმა რამდენიმე საქმიანი შეხვედრა გამართა უცხოელ პოტენციურ ინვესტორებთან და პარტნიორებთან.
„ასეთი გამოფენები საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანიისთვის დამატებით შესაძლებლობების პერსპექტივებს ქმნის და გვაძლევს საშუალებას მოვძებნოთ ახალი პარტნიორები, განვახორციელოთ ახალი საინტერესო პროექტები. მნიშვნელოვანია, რომ რეგიონში ყველაზე მსხვილი და მასშტაბური სასოფლო-სამეურნეო გამოფენა სწორედ საქართველოში იმართება. ეს კარგი სტიმულია ჩვენი აგრარული სექტორის განვითარებისთვის“, - ასე შეაფასა ლევან დვალმა გამოფენაში სამელიორაციო სისტემების კომპანიის მონაწილეობის შედეგები.
გამოფენაზე საკუთარი პროდუქცია და სერვისი სხვადასხვა ქვეყნის (საქართველო, გერმანია, ლიტვა, ლატვია, უკრაინა, რუსეთი, თურქეთი, პოლონეთი, ბულგარეთი, ისრაელი, ჩინეთი) 90 კომპანიამ წარმოადგინა.

Agricultural Exhibition 2014
The 14th largest exhibition in the Caucasus Region of “Agriculture and Food Industry” has been held at the exhibition center “Expo-Georgia”, on November 19-21.
For the first time, this year, among the participants of the exhibition, all Agencies under the Ministry of Agriculture, including United Amelioration Systems Company of Georgia, were involved. This was a great opportunity for interested entities to become familiar with activities and scheduled projects of the company.
Levan Dvali - Company Director has held several business meetings with potential investors and foreign partners.
“Such exhibitions create additional opportunities for United Amelioration Systems Company of Georgia and enable us to find new partners and implement new interesting projects. It is highly important, that the largest and the most significant agricultural exhibition in the region is being held in Georgia. This is a great motivation for development of agricultural sector.”- Levan Dvali commented on the outcomes of the company participation in the exhibition.
90 companies of different countries (Georgia, Germany, Lithuania, Latvia, Ukraine, Russia, Turkey, Poland, Bulgaria, Israel, and China) presented own products and services at the exhibition.