ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში, სადრენაჟე არხების აღდგენითი სამუშაოები მიმდინარეობს
შპს „საქართველოს მელიორაცია“, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში, სადრენაჟე სისტემის აღგენით სამუშაოებს ატარებს.  ხე-ბუჩქნარისა და ნატანი მასისგან 25 კილომეტრამდე სიგრძის კოლექტორული და შემკრები არხები იწმინდება, ეწყობა მილხიდები.
საქართველოს მელიორაციის გენერალური დირექტორი თენგიზ ნასარიძე   მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
თენგიზ ნასარიძის განცხადებით, ჩატარებული სამუშაოები არხის გამტარუნარიანობის გაზრდას უზრუნველყოფს. შედეგად, სოფელ შრომაში 170 ჰექტარი მიწის ფართობი სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულებას შეიძენს, რაც აღნიშნულ ტერიტორიაზე სასოფლო-სამეურნეო კულტურების წარმოების შესაძლებლობას აჩენს.

Restoration works of the drainage canals are underway in Ozurgeti municipality
"Georgian Amelioration" LTD is carrying out the restoration works of the drainage system in Ozurgeti municipality. Up to 25 kilometers of collector and water catchment canals are being cleaned from trees and sediments, culverts are being built.
General Director of "Georgian Amelioration" LTD, Tengiz Nasaridze got acquainted with the ongoing works and met with the local population.
According to Tengiz Nasaridze, the implemented works will ensure the increase of the canal's capacity. As a result, the land area of 170 hectares in the village of Shroma will acquire an agricultural purpose, which makes it possible to produce agricultural crops in the mentioned area.