სკრა-ქარელის სარწყავ სისტემას რეაბილიტაცია ჩაუტარდა
საქართველოს მელიორაციამ  ქარელის მუნიციპალიტეტში სკრა-ქარელის სარწყავი სისტემის  რეაბილიტაცია განახორციელა.  აღდგენილ  სისტემაში წყალი გაშვებულია.
პროექტის ფარგლებში,  28.4 კილომეტრამდე სიგრძის მაგისტრალური არხის და  წყალგამანაწილებლების რეაბილიტაცია ჩატარდა; მოეწყო რკინაბეტონის ღარები, ჰიდროტექნიკური ნაგებობები და წყალმზომები.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, ქ.ქარელის, ქარელისა და გორის  მუნიციპალიტეტების 9 სოფლის (ახალსოფელი, სამწევრისი, ქარელი, ხვედურეთი, ქვენაფლავი, ღვლევი, სკრა, ბეთლემი, რიეთი) 3240 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე სარწყავი წყლის მიწოდება გაუმჯობესდა.
პროექტის ღირებულება   4  მლნ  ლარამდეა.
შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური  დირექტორი თენგიზ ნასარიძე საირიგაციო სისტემაზე ჩატარებულ სამუშაოებს     შიდა ქართლის სახელმწიფო რწმუნებულის მოვალეობის შემსრულებელ სიმონ გულედანთან ერთად გაეცნო.

“Georgian Amelioration” has carried out rehabilitation of Skra-Kareli irrigation scheme in Kareli municipality. Water has been discharged in the rehabilitated scheme.
Within the framework of the project, rehabilitation of up to 28.4 km long main and distribution canals has been carried out. Reinforced concrete flumes, hydraulic structures and water gauging stations have been arranged.
As a result of the works carried out, irrigation water supply has been improved on 3240 ha of agricultural land area of 9 villages of Kareli and Gori municipalities (Akhalsofeli, Samchidrisi, Kareli, Khvedureti, Kvenaflavi, Gvlevi, Skra, Betlemi, Rieti). Cost of the project is up to GEL 4 million.
Tengiz Nasaridze- General Director of "Georgian Amelioration" Ltd has got acquainted with the works carried out on the irrigation scheme together with Simon Guledani- the acting State Representative of Shida Kartli region.