ახალი სამელიორაციო პროექტები ქვემო ქართლში
ქვემო ქართლში მიმდინარე და დაგეგმილი სამელიორაციო ინფრასტრუქტურული სარეაბილიტაციო პროექტები და საექსპლუატაციო ღონისძიებები განიხილეს საქართველოს მელიორაციის გენერალურმა დირექტორმა, დავით წითლიძემ და ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულმა, შოთა რეხვიაშვილმა რეგიონის მუნიციპალიტეტების მერებთან შეხვედრაზე.
დავით წითლიძემ მუნიციპალიტეტების მიხედვით ადგილობრივ ხელისუფლების წარმომადგენლებს მიაწოდა ინფორმაცია იმ პროექტებზე, რომელსაც საქართველოს მელიორაცია ახორციელებს. ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა პროექტებთან დაკავშირებით თავიანთი მოსაზრებები გამოთქვეს.
ამჟამად ქვემო ქართლში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის 6 სარეაბილიტაციო პროექტი ხორციელდება, რომლის დასრულების შემდეგ დამატებით 2 900 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი მოირწყვება, ხოლო სარწყავი წყლის მიწოდება 4 ათას ჰექტარზე მეტ სავარგულზე გაუმჯობესდება.

New amelioration projects in Kvemo Kartli
The ongoing and planned amelioration infrastructural rehabilitation projects and operational activities in Kvemo Kartli were discussed by David Tsitlidze - the General Director of “Georgian Amelioration” LTD and Shota Rekhviashvili - the State Governor of Kvemo Kartli, at the meeting with the mayors of regions.
Davit Tsitlidze provided information to the representatives of local government according municipalities, on the projects that are being implemented by “Georgian Amelioration” LTD. Representatives of local government expressed their views on the projects.
Currently 6 rehabilitation projects are underway in Kvemo Kartli, after completion of which in addition 2 900 hectares of agricultural land will be irrigated, while irrigation water supply will be improved for more than 4 000 hectares of land plots.