ქობულეთში დამშრობი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
ქობულეთის მუნიციპალიტეტში დამშრობი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. ხე-ბუჩქნარისა და ნატანი მასისგან 7 კილომეტრი სიგრძის მაგისტრალური არხი იწმინდება.
სამუშაოების შედეგად არხის გამტარუნარიანობა გაუმჯობესდება, რაც 280 ჰექტარი სასოფლო-სამეურნეო მიწების დაშრობას, უხვი ნალექის დროს ქობულეთის ეროვნული პარკისა და ქობულეთის ნაწილის დატბორვისგან დაცვას უზრუნველყოფს.
პროექტი, რომლის ღირებულებაც 342 000 ლარია მიმდინარე წლის ივლისში დაიწყო და დასრულების ეტაპზეა.
სამელიორაციო ობიექტზე მიმდინარე სამუშაოებს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი დავით წითლიძე, ქობულეთის მერის პირველი მოადგილე ლევან ზოიძე, ინფრასტრუქტურის სამსახურის უფროსი ზაზა კაიკაციშვილი და ფრაქცია ქართული ოცნების თავჯდომარე გიორგი გოგიტიძე ადგილზე გაეცნენ და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდნენ.

Rehabilitation of drainage scheme in Kobuleti is underway
Rehabilitation of drainage scheme in Kobuleti is underway. 7 km long main canal is being cleaned from trees and bushes and sedimentation.
As a result of the works discharge capacity of the canal shall be improved, ensuring drainage of 280 ha of agricultural land area, protection of Kobuleti National Park and part of the town of Kobuleti from flooding during heavy rainfall.
The project with total cost of GE 342 000 has started in July of the current year and is at the stage of completion.
David Tsitlidze-General Director of “Georgian Amelioration” ltd, Levan Zoidze- First Deputy Mayer of Kobuleti, Zaza Kaikatsishvili- Head of Infrastructure Office and Giorgi Gogitidze – Chairman of faction Georgian Dream have got acquainted with the ongoing works in-situ and met with local population.