საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანიის დირექტორი ლევან დვალი იმერეთის გუბერნატორს, ზაზა მეფარიშვილს შეხვდა.
შეხვედრაზე რეგიონში მელიორაციის საკითხებსა და მუნიციპალიტეტების მიხედვით ამ კუთხით მიმდინარე პროექტებზე იმსჯელეს. კომპანიის დირექტორმა გამგებლებისგან მათ რაიონებში არსებულ პრობლემებზე მიიღო ინფორმაცია.
როგორც შეხვედრაზე კომპანიის დირექტორმა, ლევან დვალმა აღნიშნა, დღეისათვის იმერეთში აჯამეთის, ხოდაბუნის, მაშველის სარწყავი სისტემების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. სამუშაოები ხორცილდება ვანისა და ხონის მუნიციპალიტეტებშიც, რეაბილიტაცია უტარდება ციხე-სულორის დამშრობ სისტემას, ხონი-სამტრედიის და ვანის სარწყავი სისტემების სათავე ნაგებობებს.
შეხვედრა იმერეთის სამხარეო ადმინისტრაციაში გაიმართა და სამელიორაციო სისტემების კომპანიის წარმომადგენლები, საკრებულოს თავმჯდომარეები და გამგებლები ესწრებოდნენ.

Working meeting in Imereti
Levan Dvali-Director of United Amelioration Systems Company of Georgia met with Governor of Imereti region –Zaza Meparishvili.
At the meeting the parties discussed amelioration issues and related ongoing projects according to municipalities. The Company Director got acquainted with the information on existing problems from heads of districts.
According to Levan Dvali as of today rehabilitation of Ajameti, Khodabuni and Mashveli irrigation schemes is in progress in Imereti region.
Rehabilitation works are also being carried out in Vani and Khoni municipalities, on Tsikhe-Sulori drainage scheme and headworks of Khoni-Samtredia and Vani irrigation schemes.
The meeting was held in Imereti regional administration. Representatives of Amelioration Systems Company, heads of districts and chairmen of city assembly attended the meeting.