სამუშაო შეხვედრა ქვემო ქართლის რეგიონის ხელმძღვანელობასთან
შპს „საქართველოს მელიორაციის“ ქვემო ქართლის რეგიონული სამსახურის უფროსმა, დავით კიკოლაშვილმა, ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულ-გუბერნატორ გრიგოლ ნემსაძესთან შეხვედრა გამართა, რომელსაც გუბერნატორის პირველი მოადგილე ალექსანდრე მეტრეველი და მუნიციპალიტეტების მერები დაესწრნენ.
შეხვედრაზე იმსჯელეს რეგიონში სარწყავ სისტემებზე არსებულ ვითარებაზე, განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე. რეგიონული სამსახურის უფროსმა ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებს მიაწოდა ინფორმაცია რეგიონში სამელიორაციო ინფრასტრუქტურაზე დაგეგმილი სარეაბილიტაციო პროექტებისა და საექსპლუატაციო ღონისძიებების შესახებ, რომელსაც „საქართველოს მელიორაცია“ უახლოეს პერიოდში განახორციელებს. აღნიშნული პროექტების განხორციელებით მოგვარდება და გაუმჯობესდება ერთწლიანი და მრავალწლიანი კულტურების წყალუზრუნველყოფა, შესაბამისად, გაიზრდება საშუალო საჰექტარო მოსავლიანობა.
ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა დაგეგმილ პროექტებთან დაკავშირებით მოსაზრება გაუზიარეს შეხვედრის მონაწილეებს და გამოთქვეს მზადყოფნა თავიანთი კომპეტენციის ფარგლებში მაქსიმალურად შეუწყონ ხელი სამუშაოების წარმატებით განხორციელებას.

David Kikolashvili, Head of Kvemo Kartli Regional Office of the ,,Georgian Amelioration” Ltd held a meeting with the State Representative-Governer of Kvemo Kartli Grigol Nemsadze, which was attended by the First Deputy of the Governor Aleksandre Metreveli and the Mayors of Municipalities.
During the meeting was discussed the existing situation on irrigation systems and implemented and ongoing projects in the region. The Head of the Regional Office provided with the information to local government representatives about planned rehabilitation projects and exploitation measures on the amelioration infrastructure in the region, which will be implemented in the nearest future by the ,,Georgian Amelioration”.
Implementation of the mentioned projects will be solve and further improve provision of water for one-year and perennial crops. Accordingly, the average vegetative yield will be increased.
Representatives of local authorities shared their opinions about the planned projects and expressed readiness to facilitate the successful implementation of the work within their competence.