ლაგოდეხის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაცია
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ლაგოდეხის   სარწყავი სისტემის მაგისტრალური არხის რეაბილიტაციას  ახორციელებს.
პროექტის ფარგლებში რკინა-ბეტონით   მოპირკეთდება მაგისტრალური არხის  500 მეტრიანი მონაკვეთი. მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშოების დასრულების შემდეგ, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის 300 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე გაუმჯობესდება წყლით უზრუნველყოფის რეჟიმი.
სამუშოები, რომლის ღირებულებაც 100 000 ლარს შეადგენს  2017 წელს   დასრულდება.
2012 წლიდან კახეთის რეგიონში განხორციელდა სამელიორაციო სისტემების 41 სარეაბილიტაციო პროექტი. შედეგად წყალუზრუნველყოფილი სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი 15 400 ჰექტრამდეა გაზრდილი.

Rehabilitation of Lagodekhi Irrigation System
“Georgian Amelioration” LTD, the state owned company under the Ministry of Agriculture of Georgia is rehabilitating the main canal of Lagodekhi irrigation system.
Within the framework of the project 500 meter section of main canal will be lined with reinforced concrete. After completion of the ongoing rehabilitation works, water supply regime will be improved on the 300 ha of agricultural land in Lagodekhi municipality.
The rehabilitation works with the amount of GEL 100 000, will be completed in 2017.
41 rehabilitation projects have been implemented in Kakheti region since 2012. As a result, the irrigated land area has been increased up to 15 400 hectares in the region.