ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტოს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ კახეთში, ქვემო სამგორის სარწყავი სისტემის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში მიმდინარეობს წყალგამანაწილებელი არხის   აღდგენითი სამუშაოები.
პროექტის ფარგლებში დანალექი გრუნტისაგან და ბუჩქნარისაგან გაიწმინდა   არხის 12 კილომეტრიანი მონაკვეთი; მოეწყო მონოლითური ბეტონის ბორდიური. ამ დროისთვის მიმდინარეობს არხის ფერდებისა და ძირის მონოლითური ბეტონით შევსება და ტორკრეტირება.
მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო შპს „საქართველოს მელიორაციის“ გენერალური დირექტორი დავით წითლიძე.
სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგების შედეგად, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში   330 ჰექტარ სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობზე გააუმჯობესდება სარწყავი წყლის მიწოდება.

Rehabilitation of Kvemo Samgori irrigation scheme is underway
“Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Environment Protection and Agriculture carry out rehabilitation of Kvemo Samgori irrigation scheme in Kakheti.
Repair works of water distribution canal are underway in Sagarejo municipality.
Within the project 12 km long reach of the canal has been cleaned from ground and bushes; cast in-situ concrete curb has been arranged. As of present filling and shotcreting of canal slopes and bottom with cast in-situ concrete is underway.
David Tsitlidze-General Director of “Georgian Amelioration” ltd has got acquainted with the ongoing works.
After arrangement of amelioration infrastructure, supply of irrigation water shall be improved on 330 ha of agricultural land area in Sagarejo municipality.