წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღე
წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით თიანეთის მუნიციპალიტეტს, კერძოდ, სიონის წყალსაცავს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ რეგიონალური სამსახურის წარმომადგენლები და დაბა სიონის საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
ზემო სამგორის სერვისცენტრის უფროსმა, გიორგი ჭყონიამ, მოზარდებს სამელიორაციო სისტემაზე ესაუბრა და წყალსაცავის ისტორია და მუშაობის სპეციფიკა გააცნო.
რეგიონალური სამსახურის წარმომადგენელმა, მოზარდებს მორწყვის თანამედროვე მეთოდებზე ესაუბრა, რაც წყლის რესურსის რაციონალურ ხარჯვასა და სწორ განაწილებას უწყობს ხელს.

Representatives of regional offices of “Georgian Amelioration” ltd and pupils of public school of the village Sioni visited Sioni reservoir in Tianeti municipality, with regard to the World Water Day.
George Chkonia –Head of Zemo Samgori service center spoke about the amelioration scheme and introduced the pupils with the story of the reservoir and operation specifics.
The regional office representative spoke about modern irrigation methods, facilitating to the rational use and fair distribution of water resources.