კვალიფიკაციის ასამაღლებელი პროგრამა მელიორატორებისთვის.
შპს „საქართველოს მელიორაციამ“ და საქართველოს ტექნიკურმა უნივერსიტეტმა ჰიდრომელიორაციის სასერთიფიკატო პროგრამა შეიმუშავა. პროექტის მიზანი კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით, მელიორაციის თანამშრომლების გადამზადება, სამელიორაციო სისტემით ახალგაზრდა კადრების დაინტერესება და მათი კომპანიაში მოზიდვაა.
პროგრამის ფარგლებში, ინტენსიურ თეორიულ და პრაქტიკულ კურსებს შპს „საქართველოს მელიორაციის“ 52 თანამშრომელი გადის. სისტემაში დასაქმებულები ტრენინგს სამი ძირითადი მიმართულებით გადიან. ეს მიმართულებებია:
• სამელიორაციო სისტემების ექსპლუატაცია
• ნიადაგის რწყვისა და დაშრობის რეჟიმის მართვა
• ჰიდროსაგუშაგოს მუშაობის ორგანიზება და მისი ელემენტების მართვა
ჰიდრომელიორაციის სასერთიფიკატო პროგრამის თეორიულ ნაწილს გივი გავარდაშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ც. მირცხულავას სახელობის წყალთა მეურნეობის ინსტიტუტის დირექტორი ხელმძღვანელობს, პრაქტიკულ ნაწილს კი თამაზ ჩანქსელიანი - შპს „საქართველოს მელიორაციის“ საექსპლუატაციო ღონისძიებების დეპარტამენტის უფროსი კურირებს.

Refresher training program for ameliorators
“Georgian Amelioration” ltd and Georgian Technical University have developed water conservation certification program. The goal of the project is to prepare employees of “Georgian Amelioration” ltd for refresher training, interest young staff by amelioration system and attract them to the company.
Within the program, 52 employees of “Georgian Amelioration” ltd are undergoing intensive theoretical and practical courses. The employees engaged in the system shall be trained in three major directions, namely:
•Operation of amelioration schemes;
•Soil irrigation and drainage regime management
•Organization of hydro post operation and management of its elements.
Theoretical part of the water conservation certification program is led by Givi Gavardashvili - Director of Ts. Mirtskhulava Water Institute of Georgian Technical University, while Tamaz Chankseliani –Head of Operation Arrangements Department of “Georgian Amelioration” ltd is in charge of the practical part.