შეხვედრა მცხეთა-მთიანეთის მუნიციპალიტეტში
საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანიის დირექტორი ლევან დვალი და კომპანიის წარმომადგენლები, მცხეთა-მთიანეთის გუბერნატორს, ნუგზარ ყიფიანს და ადგილობრივი თვითმმართველობის ხელმძღვანელ პირებს შეხვდნენ.
შეხვედრა მცხეთა-მთიანეთის სამხარეო ადმინისტრაციაში გაიმართა,  სადაც რწყვის სეზონის განმავლობაში წარმოქმნილი პრობლემები განიხილეს და  დაგეგმილი პროექტების შესახებ იმსჯელეს.
მხარეებმა მიიღეს გადაწყვეტილება  მჭიდრო ურთიერთთანამშრომლობასა   და ამ პროცესში მოსახლეობის ჩართულობაზე.
გასულ წელს რეაბილიტაცია ჩაუტარდა ლამი-მისაქციელის სარწყავი სისტემის ზონაში, წილკანის ტერიტორიაზე არსებულ წყალშემკრებ კოლექტორებს და მასზე არსებულ ჰიდროტექნიკურ ნაგებობებს,  მოეწყო მილხიდები, შედეგად  დამშრალი ფართობის რაოდენობაა  2900 ჰა.
ასევე, რეაბილიტირებულია წეროვანის თვითდინებითი შტოს მარჯვენა და მარცხენა არხები,   საგურამოს სარწყავი სისტემის მაგისტრალური არხის I და სხვა რიგის გამანაწილებლები და შიდა სამეურნეო ქსელი, შედეგად ჯამში  2076  ჰა სასოფლო-სამეურნეო მიწის ფართობი იქნა წყალუზრუნველყოფილი.

Meeting in Mtskheta-Mtianeti Municipality
Levan Dvali –Director of United Amelioration Systems Company of Georgia and the company representatives met with Mtskheta-Mtianeti Governor –Nugzar Kipiani and heads of local self-governing institutions.
The meeting was held in Mtskheta-Mtianeti regional administration building, where problems incurred during irrigation season and scheduled projects were discussed.
The parties agreed on close co-operation and locals’ involvement in the process.
Water collecting canals and respective hydro-technical structures were rehabilitated, aqueducts were installed on the territory of Tsilkani, in the area of Lami-Misaktsieli irrigation scheme last year. Total drained area composes 2900 ha.
The list of rehabilitated items include: right and left main canals of Tserovani gravity irrigation scheme; main, secondary and tertiary distribution canals and on-farm network of Saguramo irrigation scheme. Water was supplied to total of 2076 ha of agricultural land plots.