საინფორმაციო კამპანია- ირიგაციის თანამედროვე მეთოდები წყალტუბო
სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შპს „საქართველოს მელიორაცია“ ახორციელებს პროექტს ირიგაციის თანამედროვე მეთოდების გავრცელების ხელშეწყობის მიზნით. პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს საინფორმაციო კამპანია მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
საინფორმაციო კამპანიის მორიგი შეხვედრა წყალტუბოს მუნიციპალიტეტში გაიმართა. შპს „საქართველოს მელიორაციის“ წარმომადგენლებმა წყალმომხმარებლებს წვეთური და დაწვიმებითი ირიგაციის მეთოდების შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინეს, მიაწოდეს ინფორმაცია სისტემების გამართვის და ირიგაციის აღნიშნული მეთოდების უპირატესობების შესახებ.
ირიგაციის წვეთური და დაწვიმებითი მეთოდი მორწყვის ტრადიციულ, მოღვარვით მორწყვის წესზე ბევრად მომგებიანია, ვინაიდან ელექტროენერგიის, წყლის და სასუქის ორჯერ ნაკლებ რესურსს საჭიროებს და მნიშვნელოვნად ზრდის მოსავლიანობას.
შეხვედრა, რომელსაც შპს „საქართველოს მელიორაციის“ დასავლეთის რეგიონის დირექტორი ზურაბ კუჭავა ესწრებოდა, კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ირიგაციის თანამედროვე მეთოდების გავრცელების ხელშეწყობის საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში შეხვედრები წყალმომხმარებლებთან მთელი ქვეყნის მასშტაბით ტარდება.

“Georgian Amelioration” ltd under the Ministry of Agriculture implements project for facilitation to the expansion of modern irrigation methods. Within the project information campaign is held all over the country.
Another meeting of the information campaign was held in Tskaltubo municipality. Representatives of “Georgian Amelioration” ltd made a presentation for water users on drip and sprinkler irrigation methods and their advantages.
Drip and sprinkler irrigation methods are much more profitable than the traditional flooding method, as they require twice as little el. energy, water and fertilizers and significantly increase yield.
Zurab Kuchava- West Region Director of “Georgian Amelioration” ltd attended the meeting, which proceeded in the question-answer regime.
Within the information campaign for facilitation to the expansion of modern irrigation technologies, meetings with water users are held all over the country.