შეხვედრა მცხეთის მოსახლეობასთან
საქართველოს გაერთიანებული სამელიორაციო სისტემების კომპანიის დირექტორი, ლევან დვალი და კომპანიის წარმოამდგენლები, წყალუზრუნველყოფის სამუშაოებთან დაკავშირებით, მცხეთის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობას შეხვდნენ. ისინი ადგილზე გაეცნენ სარწყავ სისტემებზე არსებულ პრობლემებს.
დღეისათვის საქართველოს მასშტაბით, ყველა ძირითადი მაგისტრალური არხის აღდგენა-რეაბილიტაცია დასრულებულია. კომპანია, მომავალი სარწყავი სეზონისთვის მზადებას, შიდა სამეურნეო სარწყავი ქსელების მოწყობით იწყებს, რომლითაც, წყალმომარაგდება, უშუალოდ, მოსახლეობის სავარგულები.
ლევან დვალი გაეცნო ადგილობრივთა მოსაზრებებს და ისაუბრეს მომავალი სარწყავი სეზონისთვის წყლის ოპტიმალურად და ეფექტურად განაწილების გრაფიკის შემუშავებაზე.

Meeting with population of Mtskheta municipality
Levan Dvali-Director of United Amelioration Systems Company of Georgia and the company representatives met with population of Mtskheta municipality with regard to water supply arrangements and got acquainted with current problems on irrigation schemes.
As of today restoration-rehabilitation of all major main canals has been completed all over Georgia. The company starts preparation for the next irrigation season by arranging on-farm network via which water will be supplied to locals’ land plots.
Levan Dvali got acquainted with locals’ opinions and talked about optimal and effective scheduling of water distribution for the next irrigation season.